Kulturní magazín Zoom

Kryštof roztančí SÁZAVAFEST!

Skvělá show, vyprodaný Strahovský stadion, Obchodník s deštěm, Lolita, Bobule, SÁZAVAFEST 2018. Co mají tyto pojmy společného? Správně! Je to nejlepší česká skupina současnosti, Kryštof!

Houpačka 2018 už za týden!

Areál farní zahrady v Přibyslavi přivítá v sobotu 26. května již sedmý ročník jazzového festivalu Houpačka. Začátek akce je tradičně stanoven na 14 hodin a 43 minut a návštěvníci se budou mít opravdu na co těšit.

Překonej sám sebe a vyzkoušej Monkey Race Skuhrov 2018!

Ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu se v sobotu 16. června poběží první překážkový závod na Havlíčkobrodsku – Monkey Race Skuhrov 2018. První ročník netradičního závodu je inspirovaný opičí dráhou, čemuž napovídá i jeho název.

Legenda afrobeatu Femi Kuti míří poprvé do Prahy!

V pátek 11. května do České republiky poprvé zavítá nejvýznamnější představitel afrobeatu a bojovník za lidská práva Femi Kuti, prvorozený syn Fela Kutiho. V pražském Paláci Akropolis se představí s kapelou The Positive Force.

Mějte svůj vzkaz na desce Marka Ztraceného!

Marek Ztracený vydává už pátou desku v řadě. Ponese název Vlastní svět, a má vyjít 9. června letošního roku. Prozatím jsou venku dva singly, a to stejnojmenná pecka Vlastní svět a Léto 95. Obě písničky zatím čítají veliký úspěch. První má přes milion zhlédnutí, Léto 95, jehož klip byl natočen v koprodukci s velkými jmény hudební scény má za necelý půlrok necelé čtyři miliony zhlédnutí!

V Brodě zahrály kapely Kern a Argema!

Hudební skupiny Argema a Kern patří na hudební scéně už mezi stálice. Páteční koncert v KD Ostrov Havlíčkův Brod si nenechalo ujít několik stovek fanoušků.

FOTOTALENT 2018 odstartován!

Veletrh a festival současné fotografie FOTOEXPO 2018 vyhlašuje ve spolupráci s odbornými médii a partnery fotografickou soutěž FOTOTALENT 2018.

Sziget zveřejnil program tří festivalových pódií!

a tři žánrově odlišná pódia zavítají umělci z celého světa, jmenujme napřiklad Les Negresses Vertes, LaBrass Banda, Tommy CA$H, KETTCAR, Blaudzun, Ben UFO, The Martinez Brothers, Tiga a více než 100 dalších.  World Music Stage a Colloseum budou hostit to nejlepší z menšinových žánrů a elektronické hudby. Na Europe Stage se představí výrazná jména nově nastupujících evropských interpretů, včetně zástupce české scény, kterou reprezentuje Thom Artway.

Druhý ročník Létofestů míří do osmi měst!

Koncertní vystoupení Kabátů, Chinaski, “Wanastowek”, Marka Ztraceného, No Name a mnoha dalších, bohatý doprovodný program, skvělé jídlo nebo ty nejlepší lokální kapely, to vše přiveze Létofest do osmi měst v České republice.

Jeden svět aktualizoval systém i v Havlíčkově Brodě

Festival dokumentárních filmů Jeden svět Havlíčkův Brod 2018 je již minulostí. Ovšem dokázal to, co si předsevzal… aktualizoval systém a přesvědčil diváky o tom, že informace by měly být přijímány s kritickým odstupem a trpělivostí.

Tomáš Štefka proráží na youtube s novým videoklipem

Je mu teprve 19 let, ale mezi hudebníky je už známou postavou. Obzvláště mladší publikum zná Tomáše z několika kapel, které za svoji kariéru prostřídal, než zkusil přejít na sólovou dráhu. Poprvé si na kytaru sáhl už v osmi letech a od té chvíle dával do hraní více jak 100%. Postupem času se k hraní přidával i zpěv, který dnes vlastně převládá. 

Jeden svět opět v Havlíčkově Brodě

Myslíte si, že vidět osm filmů za jediný víkend je nemožné. Tak zkuste v pátek navštívit festival Jeden svět v havlíčkobrodském klubu OKO. Festival dokumentárních filmů o lidských právech začíná prvním snímkem v pátek 13. dubna!

O žlutém trabantu s Danem Přibáněm v Havlíčkově Brodě!

Trabanty a Malucha už zabalil a poslal na poslední velkou cestu domů. Ale to neznamená, že by ještě nestihl nějakou přednášku. Cestovatel a dobrodruh Dan Přibáň, který je zároveň velitelem žlutého cirkusu, zavítal 13. března do Havlíčkova Brodu, aby se pozdravil s fanoušky a povyprávěl jim, jak to tehdy celé vlastně začalo.

V Brodě opět po roce tekla čokoláda proudem!

Čokoládový Festival který se konal v Havlíčkově Brodě od pátku 9. do neděle 11. března už po druhé, přilákal spoustu návštěvníků. Ti se mohli těšit jak na pestrou přehlídku stánků s různými sladkostmi, tak na kulinářské umění vyhlášených kuchařů.

Hentai Corporation navštívili po transplantaci brněnské nahrávací studio!

Po vydatném zimním detoxu a peripetiích s odchodem legendárního klávesáka a nástěnkáře Fandy vtrhli Hentai Corporation v nové sestavě do studia natočit live session s cílem ukázat, že transplantace jater a frňáků proběhla u mrzké většiny takřka úspěšně.

Dokument o zázračné planetě přilákal skoro sto diváků

Filmové Oko opět nezklamalo výběrem filmu pro středeční večer. Tentokrát mohli diváci v havlíčkobrodském Klubu OKO zhlédnout velmi dobře hodnocený dokument z produkce BBC Earth Films.

Čokoládový Festival míří do KD Ostrov Havlíčkův Brod!

Od pátku 9. do neděle 11. března se v KD Ostrov Havlíčkův Brod uskuteční Čokoládový Festival s kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Marie Rottrová, Slza, člen Kelly Family nebo Lunetic budou hvězdami festivalu všech generací!

Festival Happy Faces je snad jediným festivalem v ČR, na který můžete současně pozvat mámu, tátu, prarodiče, bráchu i kamarády ze základky. O největší hvězdy hudební scény nebude rozhodně nouze. Druhý ročník tohoto putovního festivalu se uskuteční ve dnech 31. srpna až 1. září v areálu Leteckého muzea v Koněšíně. 

Vypsaná fiXa míří do vyprodané Lucerny!

Vypsaná fiXa uzavře 20. prosince své podzimní turné koncertem ve Velkém sále pražské Lucerny. Kapela zde vystoupí již potřetí ve své kariéře a stejně jako v minulosti - je vyprodáno.

Divokej Bill oslaví dvacetiny v O2 Areně!

Rok 2018 bude milníkem pro úvalskou partu Divokej Bill, která dosáhne dvaceti let své hudební existence. Jubileum se rozhodli oslavit se svými fanoušky 24. ledna 2019 koncertem v pražské O2 areně.